
dr. Illés Hilda vagyok, pszichológus, alapozó fejlesztő, jogász, a 7köznapi pszichológia blog állandó szerzője, az Énerő Akadémia munkatársa és nem utolsó sorban három gyermek édesanyja.
A segítő kapcsolat során arra törekszem, hogy egy olyan rogersi elvekre (feltétel nélküli elfogadás, empátia, hitelesség) épülő kapcsolatot alakítsak ki, melyben a hozzám fordulók biztonságban érezhetik magukat, és rálelhetnek a belőlük fakadó megoldásokra.
Gyermekekkel végzett munkám során alapozó fejlesztőként és pszichológusként is azt vallom, hogy a legfontosabb az, hogy egészséges felnőttekké váljanak. Arra törekszem, hogy teljes elfogadásuk által támogassam őket a bennük rejlő erőforrások megtalálásában, abban, hogy sikeresen megbirkózzanak az előttük álló élethelyzetekkel, feladatokkal, legyen szó akár iskolakezdésről, vagy családi változásokról (kistestvér születése, válás, költözés stb.), felnőtté válásról.
Végzettségeim:
- Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Intézet – jogász
- Károli Gáspár Református Egyetem pszichológia szak (BA) – viselkedéselemző
- Debreceni Egyetem pszichológia szak (MA) – tanácsadás- és iskolapszichológia szakirány, okleveles pszichológus
- Alapozó Terápiák Alapítvány – alapozó fejlesztő
A következő módszerekben képződtem:
- Érzelmi- és viselkedészavarok kezelése játékterápiával. Elméleti és módszertani alapismeretek, korai intervenció (1. modul) – Vadaskert Alapítvány
- Érzelmi- és viselkedészavarok kezelése játékterápiával. Integratív játékdiagnosztika és játékterápia esetek tükrében (2. modul) – Vadaskert Alapítvány
- Óvodás- és iskoláskorú gyermekek kortárs közösségben tapasztalható magatartásproblémáinak hatékony megoldási stratégiái – Vadaskert Alapítvány
- Művészetterápiás technikák – Freud-i énerő, erőforrás és az én transzformációi – Rajzelemzési Intézet
- Alkalmazott meseterápia – Vadaskert Alapítvány
- Alkalmazott klinikai meseterápia – Metamorphoses Meseterápiás Egyesület
- Tanulási-, figyelem-, kontroll-, hiperaktivitás- és autizmus zavar közös neurológiai háttere és a 3 labdás zsonglőrtechnika megelőző, valamint terapiás hatása- gyakorlati és módszertani alapok 1. – Vadaskert Alapitvány
Publikációk:
A tanácsadás folyamatában legfontosabb számomra a kapcsolat, a segítő beszélgetés, a feltétel nélküli elfogadás, melyben megszülethet a változás, változtatás lehetősége.
Hivatásom gyakorlása során szívesen használok kognitív viselkedésterápiás-, tudatos jelenlét alapú (mindfulness)- , pozitív pszichológiai- , meseterápiás- , művészetterápiás- és játékterápiás eszközöket.
Felnőttekkel és gyermekekkel is dolgozom, a teljesség igénye nélkül a következő kérdésekben vállalok konzultációt:
- életvezetési tanácsadás
- családi élet, gyermeknevelés, párkapcsolat kérdései
- krízisekhez kapcsolódó érzelmi problémák
- stressz kezelés, szorongásoldás, kiégés
- munkahelyi problémák
- erőforrások meglelése, megküzdési módok szélesítése
- pályaválasztás, pályamódosítás
- életciklus váltások megélésével kapcsolatos érzelmek
- érzelmi intelligencia fejlesztése
- kommunikációs készségek fejlesztése
- szülőkkel való kapcsolat, leválás
- önismeret
- önértékeléssel kapcsolatos kérdések
- napirenddel, életmóddal kapcsolatos kérdések
Az egyéni tanácsadáson kívül családi tanácsadást is vállalok, valamint felnőtt- és gyermek mesecsoportot vezetek.
Szorongásoldás mozgásfejlesztéssel: lehetőség van lélekgondozással egybekötött alapozó terápiás mozgásfejlesztésre, ahol a mozgásfejlesztés mellett meseterápiás, játékterápiás- és művészetterápiás eszközökkel pszichés támogatást is nyújtok.
Egészséges felnőttekkel és gyermekekkel dolgozom, diagnosztizált mentális zavarral élők pszichoterápiás ellátására nem vagyok jogosult.
Hivatásomat a Pszichológusok Szakmai Etikai Kódexében foglaltaknak megfelelően, és teljes körű titoktartás mellett gyakorlom.
Elérhetőségeim:
06202540578
Email: lelkembollelkedbe@gmail.com